niedziela, 27 września 2015

[NekoApps #2]

 Po tym jak wciągnęło mnie Neko Atsume, postanowiłam pościągać więcej japońskich kocich gier na telefon. Co prawda na równie albo chociaż trochę tak dobrą jak NA nie trafiłam, jednak pomyślałam, że mogę zrobić nową serię postów, w której będę opisywać takowe gry, wraz z małymi objaśnieniami. Większość to zupełnie proste gierki służące jedynie zabiciu czasu, jednak może coś wam się spodoba ^_^


Tickling Cat

 Tę apkę ciężko w ogóle nazwać grą, ale jest przeurocza xD Polega na... łaskotaniu kotka! Łaskoczemy to urocze stworzonko, aż zielony pasek na górze dojdzie do czerwonej części. Wtedy kotek robi jedną ze swoich min, po czym możemy zacząć łaskotanie od nowa. Iiii... tak, to tyle. Czyż to nie wspaniała aplikacja? :D

Tickling Cat

 Widoczne przyciski おすすめ oraz 新作 to tylko reklamy.

https://itunes.apple.com/us/app/tickling-cat/id505964979?mt=8https://play.google.com/store/apps/details?id=com.inline.cotyoneco1


Nekotsume

 Wszyscy od dawna wiedzą, jak bardzo koty kochają pudełka. Większość otaku na pewno też wie, jak popularne w Japonii są pudełka po japońskich mandarynkach mikan. Ta gra łączy te dwie rzeczy, dając nam za zadanie układanie kotów w pudełkach po mandarynkach. Jest to bardzo przyjemna układanka zabijająca czas. Początkowe poziomy są banalne, jednak później robi się już trudniej.

Nekotsume

 Chcąc zagrać wybieramy スタート (przycisk po lewej to tylko reklama innych gier).

Nekotsume

  Mamy do wyboru aż 100 poziomów. Na początku wszystkie (poza pierwszym) są oczywiście zablokowane. Przyciskiem na górze po lewej wracamy do poprzedniego widoku. Przycisku po prawej nie sprawdzałam, ale po napisie jest to chyba jakiś specjalny poziom (potrzebne jest do niego połączenie z internetem).

Nekotsume

 Kotki powyginane w dziwaczne kształty możemy obracać pojedynczym tapnięciem. Musimy je oczywiście ułożyć tak, by wszystkie kwadraty, poza tymi z mandarynkami, były zapełnione.
 Pierwszym przyciskiem od lewej wracamy do początkowego ekranu, drugim resetujemy położenie kotów, a trzeci daje nam podpowiedź. Mamy do wyboru pomoc przez Twitter (nie mam pojęcia jak działa) oraz obejrzenie filmiku, po którym pewne kotki zostaną przeniesione do odpowiednich dla siebie miejsc. Nie da się jednak przejść w ten sposób całej gry, bo za każdym razem przenoszone są te same kotki dla danej planszy ;)

https://itunes.apple.com/jp/app/nekotsume-burokkupazuru/id976013785?mt=8https://play.google.com/store/apps/details?id=net.rvm.projects.nekotume&hl=ja


Nekotsume 2

 Druga część poprzedniej gierki. Tym razem jednak nie układamy kotów w pudelkach. Według mnie przez to ta gra straciła sporo na uroku, ale wciąż jest całkiem fajna.

Nekotsume 2

 Tu oczywiście również wybieramy スタート by zagrać.

Nekotsume 2

Jak widać, zmienił się trochę wybór poziomów.

Nekotsume 2

 No i nie ma już pudełek. Są za to różne nieokreślone kształty, w które musimy wpasować wszystkie kotełki. Do tego nie możemy tu już korzystać z podpowiedzi za obejrzenie filmiku.

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.nekoappli.nekotume2&hl=ja


Nekonoke

 Ta gra to coś w rodzaju popularnych ostatnio clickerów. Podczas gdy tapiemy w kotka, lecą z niego kłaczki. Kłaczki te zbieramy - są one walutą w grze.

Nekonoke

  Room to miejsce, gdzie zdobywamy kłaczki. W pewnym sensie nie są one nieskończone. Po jakimś czasie przestają lecieć. Wtedy należy chwilę odczekać. Im dłużej przeczekamy, tym więcej kłaczków będziemy mogli ponownie wytapać. Co pewną chwilę, dostajemy też trochę kłaczków bez tapania.

Nekonoke

 W zakładce Cat mamy wszystkie nasze kotki. Za odpowiednią ilość kłaczków możemy odblokować kolejne oraz podnieść poziom tych już odblokowanych, co zwiększy liczbę zdobywanych kłaczków. Możemy również wybrać kotka jakiego chcemy widzieć w Roomie. Na szczęście nie ma to jednak wpływu na zarobek. Po zmianie "Data OFF" na górze po prawej w "Data ON", zamiast wypowiedzi kotków zobaczymy ile kłaczków od nich dostajemy.

Nekonoke

 Zakładka Item zawiera dodatkowe bonusy wpływające na nasz zarobek. Mianowicie z zebranych kłaczków możemy wytworzyć różne przedmioty. Podobnie jak wcześniej, przy "Data ON" możemy zobaczyć co i ile nam dają (np. zwiększają liczbę zdobywanych kłaczków, czy też zmniejszają koszt zwiększenia poziomu kotka). Jeden przedmiot możemy wytwarzać wiele razy, co zwiększa jego bonus. Przy odblokowywaniu nowego przedmiotu wyświetla nam się fragment historyjki, a ponad to pojawia się on w pokoju z kotkiem.

Nekonoke

 W zakładce Memo możemy przede wszystkim wyłączyć powiadomienia i dźwięk. Możemy tu zobaczyć również nasze statystyki (Record), odblokowane fragmenty historyjki (Diary), zapoznać się z instrukcją do gry (Help), dowiedzieć się nieco o grze (About), ocenić (Review) oraz poprzemieszczać widoczne w pokoju przedmioty (Sort).
 
https://itunes.apple.com/us/app/nekonoke-cat-collector/id985520271?mt=8https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.picola.picola0002&hl=pl


 Na razie tyle. Mam nadzieję, że znajdziecie trochę miejsca na telefonach, szczególnie, że to dopiero początek ;P 

3 komentarze:

  1. "proste gierki służące jedynie zabiciu czasu" albo zapchaniu pamięci telefonu xDD Niemniej przeuroooocze *o* Szkoda, że mój telefon nie ma praktycznie w ogóle na nic miejsca :/

    OdpowiedzUsuń
  2. Każda z tych apek wygląda prześwietnie, szkoda, że mam kompletnie niepojeny telefon :C

    OdpowiedzUsuń
  3. Kiedy tylko gdzieś czytam o gierkach od razu przypomina mi się, że muszę w końcu kupić pojemną kartę pamięci i zrobić porządek na telefonie, po czym oczywiście o tym zapominam, albo mi się odechciewa. >.< Wszystkie wyglądają przeuroczo, ale to taka zabawa na jeden, góra parę dni. xD

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...