niedziela, 30 sierpnia 2015

[J-music #2] Alstroemeria Records

 Po krótkiej wakacyjnej przerwie powracam z garstką muzyki. Tym razem będzie wyjątkowo mało do czytania, bo o omawianej grupie można znaleźć niewiele informacji. Powinny ją znać wszystkie Touhoufagi. Alstroemeria Records tworzy bowiem głównie aranżacje muzyki z gier Touhou. Tych których jej nie znają, a szczególnie fanów muzyki elektronicznej, zachęcam do posłuchania.

Alstroemeria Records


 AR to doujinowa, czyli niezależna grupa, istniejąca od 2014 roku. W jej skład wchodzą:
  • Masayoshi Minoshima - aranżer, kompozytor
  • mican* - wokalistka
  • ayame - wokalistka
  • Haruka - pisarka tekstów
Masayoshi Minoshima
Minoshima-sama [źródło]

 Nie są to jednak wszyscy autorzy jakich utwory znajdziemy w albumach Minoshimy. Artysta ten współpracuje z wieloma innymi, mniej lub bardziej znanymi autorami. Jego największa współpraca to ta z artystą o pseudonimie RED ALiCE, twórcą innej doujinowej grupy, ALiCE'S EMOTiON. Razem stworzyli takie projekty jak SAISEN RETURN oraz RAMM, z czego drugi wydał na świat m.in. ending do anime Haiyore! Nyaruko-san.

 Jeśli chodzi o muzykę, to grupa posiada naprawdę pokaźną dyskografię. Jak już wspomniałam, tworzy muzykę elektroniczną, głównie trance. Ze względu na udział innych artystów, muzyka od Alstroemerii jest dość zróżnicowana, jednak w dziełach Minoshimy można wyczuć charakterystyczny klimat.

 Najpopularniejszym utworem od Alstroemeria Records jest zdecydowanie Bad Apple!!. Powstał do niego również fanowski teledysk i... wiele memów. Być może napiszę o nich kiedyś w Animemach. A tu różne inne przykłady twórczości AR.


 I to niestety tyle. Alstroemeria to dość tajemnicza grupa i niewiele o niej wiadomo. Ja jednak bardzo lubię jej twórczość, dlatego chciałam się nią z wami podzielić ^_^ W końcu nie jest to raczej zbyt znana grupa (poza fanami Touhou).

1 komentarz:

  1. Bad Apple znają nawet ludzie, którzy nie znają Touho, a przynajmniej takie mam wrażenie. ^^"

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...