sobota, 25 kwietnia 2015

[J-music #1] Kanon Wakeshima

 Tak jakoś naszedł mnie pomysł na nową serię postów, dotyczącą Japońskich wykonawców. Będę w niej pokrótce opisywać lubianych przeze mnie zarówno osobnych wokalistów jak i całe grupy muzyczne. Sama czegoś się o nich dowiem zbierając informację, a wy będziecie mieli szansę na poznanie wykonawców, o których być może wcześniej nie słyszeliście ;)
 Na pierwszy ogień idzie Kanon, bo to podczas słuchania jej piosenek wpadłam na ten pomysł ;P


Kanon Wakeshima

  Kanon Wakeshima jest piosenkarką i wiolonczelistką urodzoną wg Wikipedii 28 czerwca, wg innych stron 3 lipca 1998 r.

 Jej rodzice już przed jej narodzinami wiedzieli, co będzie robić w przyszłości. Nawet jej imię nawiązuje do muzyki, w dodatku zapisywane jest znakami które można przetłumaczyć na "dźwięk kwiatów".

 Naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła już w wieku 3 lat. Swoje umiejętności rozwijała w szkolnej grupie i przedstawieniach. W wieku 16-tu lat zaczęła sama komponować utwory i śpiewać. Pierwszy występ wokalny dała na festiwalu w szkole średniej.

 W muzycznym komercyjnym świecie zadebiutowała w 2008 roku singlem "Still Doll", a niedługo po tym "Suna No Oshiro", które zostały endingami anime Vampire Knight. W lutym następnego roku wydała swój pierwszy album "Shinsoku Dolce".

 W 2010 roku uformowała duet z basistą zespołu An Cafe o imieniu... Kanon. Duet ten zyskał nazwę Kanon x Kanon. Wydał on na świat m.in. opening anime Shiki pt. "Calendula Requiem".

 Aktualnie Wakeshima posiada w sumie 3 albumy i 7 własnych singli plus 2 wydane w duecie.


 Znaną ciekawostką jest posiadanie przez Kanon czterech wiolonczel, z których każda ma imię. Biała, której zazwyczaj używa podczas występów, nazywa się "Mikazuki-san" co oznacza "półksiężyc". Czerwona, używana w większości teledysków ma na imię "Nanachie-san", czyli "mądrość". Brązowa, którą Kanon posiada od gimnazjum i na niej ćwiczy oraz nagrywa, posiada imię "Yaeharu-san", nawiązujące do wiosny. Najnowsza, srebrna wiolonczela to "Momotose".Ulubione:
 • wiolonczelistka: Jacqueline du Pre
 • muzycy: Emilie Simon, Lily Chou-Chou, Mayumi Kojima, Lady Gaga
 • kompozytorzy: Claude Debussy, Erik Satie
 • malarz: Alfons Mucha
 • kolory: red, white, gold, sliver
 • pisarze: Mayumi Nagano, Hiroko Taniyama, Ben Rice, Eto Mori
 • gatunki muzyczne: klasyczna, jazz, jpop
 • mangaka: Ai Yazawa (autorka mang takich jak Nana, Paradise Kiss)
 • hobby: rysowanie, granie na wiolonczeli, śpiewanie
Posiada również 2 koty. Według Wikipedii tworzy utwory z gatunku barokowego popu i synthpopu. Mi te nazwy nie mówią zbyt wiele ;P Jednak o jej muzyce z pewnością można stwierdzić, że jest... magiczna. Ma naprawdę wyjątkowe, wręcz unikalne brzmienie. Połączenie klasycznych instrumentów i popu z jej świetnym wokalem tworzą niesamowity klimat. Mnie jej piosenki kompletnie zauroczyły ^_^ Poznałam ją dzięki openingowi Shiki, a ostatnio przypomniał mi o niej ending To-LOVE-Ru Darkness. Na pewno jeszcze nie raz będę wracać do jej cudownej muzyki.

Kanon Wakeshima

  A wy znaliście wcześniej Kanon? Podoba się wam jej twórczość? :3

5 komentarzy:

 1. Tak, znam Kanon od dobrych paru lat i kocham jej twórczość, uwielbiam jej bajkowe piosenki i teksty <3 Jedna z najlepszych artystek ever c: Z ulubionych utworów wymieniłabym... w sumie całe Shinsoku Dolce ;d

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy raz spotykam się z tą artystką ,ale muszę przyznać ,że jej głos mnie zauroczył *_*

  http://hime-ari.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja, zapewne jak większość ludzi, pokochałam ją w trakcie i po seansie VK (szmat czasu już :O). Dzięki niej nawet takie miałkie anime zyskało bardzo intrygujący klimat :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię ją, a przynajmniej kilka wybranych piosenek :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Również bardzo lubię jej utwory, a jej nagrania z występów na żywo robią naprawdę niesamowite wrażenie, aż chciałoby się na takim być. <3

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...