piątek, 24 października 2014

[Animemy #2] Nyan Cat - Nyanyanyanyanyanyanya!

Kolejny mem ze świata otaku! Tym razem znany wszystkim...

Nyan Cat! 
 
Nyan Cat


 Któż nie widział tego rozpikselowanego połączenia kota i pop tartu? Któż nie słyszał tej ryjącej mózg melodyjki? Na pewno nie żaden stały bywalec "internetów". Jednak skąd to wszystko się wzięło?

 Wizerunek biegnącego przez kosmos kota stworzony został przez Chrisa Torresa podczas charytatywnej akcji Czerwonego Krzyża, w czasie której różni artyści rysowali na LiveStreamie. Pomysł zainspirowany został przez kota Chrisa (który niestety odszedł w 2012 roku), oraz dwa oddzielne pomysły od widzów, na narysowanie kota oraz pop tartu.

 Muzyka wykonana została zaś przez japońskiego wykonawcę o pseudonimie Daniwell-P. W oryginale, piosenka posiada wokal Miku Hatsune. Fuzji powyższego gifa, oraz piosenki Nyanyanyanyanyanyanya! w wersji z wokalem UTAUloida Momone Momo, dokonał użytkownik YouTube'a, saraj00n. A później zadziałały internety. Powstały masy przeróbek, remiksów, fanartów, gier i nie tylko. Jest nawet strona NYAN.CAT, na której możemy sprawdzić, jak długo wytrzymamy słuchając Nyanowego utworu. Nie mało jest również nawiązań do Nyan Cata w wielu różnych miejscach.

Kilka przykładów Nyan Catowej twórczości:


Nyan Cat
Źródło
Nyan Cat
Źródło


Nyan CatNyan Cat

Nyan CatNyan Cat
Nyan Cat
 Źródło
To oczywiście ledwie maleńki ułamek tego, co można znaleźć w internecie, a natknąć się na Nyan Cata można niemal wszędzie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...