sobota, 30 sierpnia 2014

[Animemy #1] Caramelldansen - międzynarodowy taniec otaku!

Już za młodu w pewien sposób zainteresowały mnie internetowe memy. No bo, jakby nie patrzeć, to całkiem niezwykłe zjawisko. Z tego powodu pomyślałam, że co jakiś czas będę opisywać jakiegoś mema związanego z mangą i anime. A na pierwszy ogień idzie...


Caramelldansen 
Popotan - Caramelldansen

 Ostatnio jakoś niewiele się o nim słyszy, jednak bycie okrzykniętym "międzynarodowym tańcem otaku" coś znaczy. Nawet jeśli trudno go nazwać tańcem, w końcu to tylko zapętlone dwa ruchy, ten gif połączony z chwytliwą muzyczką stworzył coś, co tańczone jest przez fanów anime na całym świecie, już nie wspominając o nieskończonej liczbie przeróbek. Ale zacznijmy od początku, czyli skąd to się wzięło.

 Początek był banalny. Zaczęło się od powyższego gifa, pochodzącego z openingu do erotycznej visual novel o tytule Popotan. Pewien człowiek o imieniu Sven, znalazł go na 4chanie i dodał do niego muzykę (również znalezioną na 4chanie), a dokładniej utwór Caramelldansen autorstwa Szwedzkiej grupy Caramell, zremiksowany przez DJ-a Speedycake'a.


Iiii się podziało...

CaramelldansenCaramelldansen
CaramelldansenCaramelldansen

 Po tym jak filmik zdobył popularność, powstała przede wszystkim masa przeróbek gifa z postaciami różnych anime. Wiele z nich można znaleźć oczywiście na YouTube. Ale nie tylko je. Powstały nawet teledyski do całej piosenki:


 No i nie zapominajmy o tańczących otaku! Nigdy tego nie sprawdzałam, ale przypuszczam, że wystarczy puścić owy utwór na konwencie, by po chwili ujrzeć grupkę tańczących ludzi ;P


Tylko nie sądzicie że te dwa ruchy to jednak trochę mało? Ale otaku i z tym sobie poradzili, wymyślając cały układ taneczny!


(przy okazji, pozdrawiam dziewczęta z FUMI NEKO, fajnie tańczyły na Animatsuri ^_^)

Nieźle jak na coś zapoczątkowanego przez gifa z jakiegoś hentajca, co? Ale to jest najfajniejsze w memach. Nigdy nie wiadomo co stanie się popularne i co z tego wyjdzie.
Tak więc czekajcie na kolejne posty z tej serii~

A na koniec ten legendarny opening xD

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...